Chop Story, Maslak

Ne yediğine önem veren bir beyaz yakalı için öğle yemekleri kronik sorundur. Saat 12’ye yaklaştığında bir karın ağrısı başlar. Hele ofiste kalınacaksa hızlı ve sağlıklı tercihler ön plana çıkar. Böyle durumlarda tercihim salata ve çorbadan yana olurdu. Bütün gün hareketsiz olmanın verdiği vicdan azabı ancak böyle dinerdi. Beyaz yakalı dönemim Maslak’ta başlamıştı. Geriye bakıp düşündüğümde Maslak’ı terk edeli 10 sene olmuş ve bu geçen zamanda çok şey değişmiş. Sevgili Özgür Alaz’ın ortakları ile birlikte sağlıklı yemek mottosuyla kurduğu Chop Story‘i duyunca yerinde görmek istedim. Genç girişimcilere her zaman hayranlık ve saygı duymuşumdur. Orjin Maslak Plaza’nın yemek katına gelince küçük çaplı bir şaşkınlık yaşadım. 10 sene öncesini bilenler ne demek istediğimi anlayacaktır. Maslak’ın plazaları dışındaki bir diğer sembolü olan mandalar da hala oradalarmış. Duyunca içim rahatladı.

Orjin Maslak Plaza yemek katında tanıdık simalar hemen göze çarpıyor. Pera’nın Gram’ı, Cihangir’in Kronotrop’u burada şube açmışlar. AVM’lerin olmazsa olmazlarından Günaydın Köfte, Kırkpınar ve Starbucks da yerlerini almış. Bu kadar bilinen markaların yanında genç girişimcilerin de yer alması beni ayrıca mutlu etti. Ama bunda en büyük pay işlerini çok ciddiye almaları ve ünlü şef Murat Bozok‘la çalışmış olmaları diyebilirim. Mönü içeriği Murat Bozok tarafından oluşturulmuş.

chop9

Chop Story’yi bildiğimiz salatacılardan ayıran en önemli detay, salata malzemelerinin besin değerini koruyan özel bir bıçak ile patentli bir kesim tekniği kullanılarak kıyılması. Böylece tatlar daha çok ortaya çıkıyor ve salata çok daha rahat yeniyor. Neredeyse hiç kesilmemiş yeşilliklerle dolu bir tabakla karşı karşıya kaldığınızda yaşadıklarınızı hatırlayın. Ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Chop Story’yi anlatan anahtar kelimeler: ev yapımı, taze, doğal, lezzetli ve ince kesim. İlk üç kelime ile beni yakaladıklarını söyleyebilirim.

chop3-checker

Salata dışında çorba ve dürüm seçenekleri de mevcut. Bana közlenmiş domates çorbasının çok iyi olduğunu söylediler fakat kalmadığı için tadına bakamadım. Mönüde herşeyin kalorisi yanında yazıyor. Tercih yaparken bu gerçekten önemli bir kriter. Ben tercihimi roka balık salatasından yana kullandım. Salatayı bol soslu seven biri olarak sos bana biraz az geldi ama bir başkası için normal gelebilir. Tamamen zevk meselesi yani. Salatanın yanında ise soğuk sıkma (coldpress) yöntemiyle hazırlanan meyve sularından Detox’u denedim ve başarılı buldum. Soğuk sıkma ile meyvelerin vitamin ve mineralleri daha fazla korunuyormuş. Ayranlarını da kendileri hazırlıyorlar fakat ne acıdır ki insanlar hala gazlı içecek talep ediyormuş!

chop1-checker

Sabahları kahvaltı servisi de mevcut ve hatta mönüde Dukan Krebi bile gördüm! Salata yiyip hafif beslendik ama bu tatlılar nereden çıktı diyebilirsiniz. O vakit tatlılarda rafine şeker kullanılmadığını ve gerçekten kalorisi belli hafif kaçamaklar bulabileceğinizi söyleyebilirim. Dut Pekmezli Mus’u şiddetle tavsiye ederim. Çok başarılı olmuş. Son olarak Chop Story’nin benim yaşam alanıma yakın noktalarda şube açmasını talep ediyorum. Zira dışarda olduğumda şimdi ne yiyeceğim sorusu kronik bir dert oldu. Hem beyaz yakalılara hem de bana yakın olan Zincirlikuyu-Levent aksına yeni bir şube bekleriz efendim.

chop10

Chop Story
Orjin Maslak Plaza
Maslak Mah.
Eski Büyükdere Cad.
No:27 Sarıyer
0 (212) 285 10 50
http://www.chopstory.com
 
Facebook: https://www.facebook.com/Chopstory
Instagram: http://instagram.com/chopstory
Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s