Barış’ın İlk Doğumgünü

Önceleri çocuğun hatırlamayacağı bir gün için bu kadar organizasyona ne gerek var diyen ben kendimi arka arkaya iki parti hazırlığında buldum. Demek ki neymiş büyük laflar etmeyeceksin! İki doğumgünü partisi yapmak biraz da mecburiyetten oldu. Salonumuzun kapasitesi ve çağırmak istediğimiz kişi sayısı ortada olunca arkadaşlara ve aileye iki farklı parti yapmaya karar verdim. Herşeyi kendim yapacağım mottosuyla yola çıktım. Elbette yardım aldım. Mesela süslemeler konusunda Alper olmadan çok zorlanırdım. Kendisi bayağı söylense de her dediğimi yaptı. Pasta ve tatlıları da hallettim. Ama tuzlular konusunda anneler ve arkadaşlardan destek aldım.  Gündüzleri Barış’la beraberken hazırlık yapmak mümkün olamadı. Geceleri birkaç saatte ne yapılabilirse yaptık diyebilirim. En zorlandığım konulardan biri doğumgünü pastası oldu. Daha önce başarısız bir denemeyi saymazsak kutlama pastası yapmamıştım. İyi bir tarif bulmak beni çok zorladı. Haftaiçi bir deneme yaptım. Tadım yapan kardeşimden tam not alamayınca yeni tarif arayışına girdim. İlk tarifteki krema Amerikalıların sıkça kullandığı tereyağ kreması (buttercream) idi. Bu kremanın bizim damak zevkimize çok uymadığına karar verdik. Sonunda mereng kremalı bir tarifte karar kıldım. Sonuçta herkes çok beğendi. Ancak o pastayı yapması tam bir günümü alınca ikinci günkü pasta için Pelit‘ten destek almak zorunda kaldım. Pelit’in pastaları tartışmasız bir numara olduğu için aldığım kararda vicdanım rahattı.

Pastadan sonra beni en zorlayan konu süsleme oldu. Amsterdam’dan aldığım renkli ponponlar ve kapkek seti süsleme konusunda çok belirleyici oldu. Onlara uygun kağıt tabak, bardak ve diğer süslemeleri bulmak için neredeyse gezmediğim yer kalmadı. İstediğim renkte tabak ve kağıt süsleri Parti Paketi‘nde buldum. Duvara ¨Barış 1 Yaşında¨ yazmaya karar verdim. İstediğim tonda kağıt bulmam da zor oldu. En sonunda Euro Flora‘da aradığım rengi buldum. Bir ara hazır birşeyler mi alsam dedim. Hatta şöyle birşey buldum. Sonunda herşeyi kendim yapıcam mottomu hatırlayıp vazgeçtim. Bu süreçte Pinterest’te kendimi kaybettim. Bulduğum şeylere gözatmak isterseniz: Tık Tık Doğumgünü partilerinde anladığım kadarıyla Karatahta Afiş‘ler son trend. Bu afişlerde bebeğinizin boyu, kilosu, diş sayısı ve sevdiği şeyleri paylaşabiliyorsunuz. Afişler aslında Photoshop gibi programlarda hazırlanıyor. Ben mevcutta bir karatahtam olduğu için daha sade birşeyler yaptım. Gördüğüm şeylere pek benzemedi ama sonuçta emek verdim! Evin dışına balonlardan bir süs hazırladık. Bunun yapılışını da yine Pinterest‘ten buldum. Ancak gördüğüm örnekteki gibi renkli balonlar bulamadığım için hayal ettiğim gibi olmadı. Yine de parti evi olduğunu belli etmesi açısından güzel bir süsleme oldu. Benim gibi çok yer dolaşmaya vakti ve enerjisi olmayanlar için ise farklı temalara sahip bir site buldum: Tık Tık Belki ilginizi çeker.

parti11

İnsanın herşeyi kendinin yapması çok güzel ama zaten kronik yorgun olan bünye bunu kaldıramadı. Kendime gelmem bir haftayı buldu diyebilirim. Bir de fotoğraf konusunda bir profesyonelle çalışmadığıma çok pişman oldum. O karmaşada sizin fotoğraf çekme şansınız olmuyor. Rica ettiğiniz arkadaşlarınız da çok iyi kareler yakalayamamışsa insan biraz hayıflanıyor. Bu durumdan çıkan sonuç: Doğumgünü pastasını kendin yapabilirsin ama doğumgünü fotoğraflarını çekemezsin!

parti21

Doğumgünü Mönüsü:

parti22

parti24

parti25

Reklamlar

Barış’ın İlk Doğumgünü” üzerine 13 yorum

  1. Biraz bekliyorum konuşmaya başlasın, gelicem, uzun uzun sohbet edicem Barışcığımla..

    Beğen

  2. Geri bildirim: Hindistancevizli Piramitler | Susam ve ben

  3. Geri bildirim: Barış’ın İkinci Yaşgünü | Susam ve ben

  4. Geri bildirim: Susam ve Ben | kuneka

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s