Merci, Paris

Paris’te en sevdiğim büyük mağaza Merci oldu. Le Bon Marche, Printemps ve Lafayette‘i de gördüm ama bir daha görmek isteyeceğimi sanmıyorum. Belki Lafayette’in ev bölümü tekrar görmek isteyeceğim yerler arasında olabilir. Bir şekilde gitmeyi başaramadığım Colette de bir dahakine görülecek yerler arasında sayılabilir. Merci’ye geri dönecek olursak; emsalleri ile karşılaştırıldığında aslında çok yeni bir mağaza diyebiliriz. Zira 2009 yılında kurulmuş. Bünyelerinde pek çok tasarımcı bulunuyor. Erkek kıyafetleri oldukça sınırlı, asma katta bulunan kadın bölümü nispeten daha büyüktü.

Dekorasyon bölümünü gördüğümde kıyafetleri hızlıca geçmeye karar verdim. -1.katta piknik malzemeleri ve aydınlatma bölümü yer alıyor. Ayrıca bu katta bahçeye bakan ufak bir kafe de mevcut. Mağazada iki kafe daha bulunuyor. Biz ana caddeye bakan “Used Book Cafe”de birşeyler içtik. Yine Merci’ye gelecek olsam kafelerinden birinde mutlaka otururum.

1.katta ise mobilyalar ve mutfak ürünleri yer alıyor. Teşhir amaçlı hazırlanan sofraları görünce bir an hepsini almak için büyük bir istek duydum. Sonra kendimi sakinleştirmeyi başardım. Sadece 6’lı bardak seti alarak nefsimi köreltmeye çalıştım. Beni ancak mutfak eşyalarına meraklıysanız anlayabilirsiniz. Yoksa dışarıdan bakınca bu durumdaki biriyle dalga geçmemek elde değil. Neyse ki eşim bu hallerime alıştı artık. Fotoğraflara baktığınızda bendeki bu heyecanın sebebini göreceksiniz.

Merci10Merci8Merci1Merci3Merci2Merci4Merci6

Merci5Merci7Merci9Merci11

Paris'e dair daha fazlası için Alperbildiriyor'a göz atabilirsiniz.
Reklamlar

Merci, Paris” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s